Ana Sayfa / Travesti Bilgiler / Aktif Travesti Nedir?

Aktif Travesti Nedir?

Şişli Aktif Travesti

Aktif  Travesti bireyler, doğuştan cinsiyetleriyle örtüşmeyen bir cinsiyet kimliği hisseden kişilerdir. Bu kişiler, kendi cinsiyet kimliklerine uygun bir yaşam sürmek için birçok zorlukla karşı karşıyadır. Travesti bireyler ise, trans bireyler arasında kendilerini doğuştan cinsiyetleriyle örtüşmeyen bir cinsiyet kimliğiyle ifade etme yollarından biridir.

Şişli Travesti Aktif fotoğrafları için alttaki resme tıklayarak siteye erişebilirsiniz.

Genellikle cinsel yönelimleri erkeklere yönelik olan trans bireyleri tanımlamak için kullanılır. “Aktif” kelimesi, cinsel ilişkide penatrif (tutturan) rolü üstlenen kişiyi ifade ederken, “travesti” kelimesi ise bir kişinin kendini, doğuştan cinsiyetiyle örtüşmeyen bir cinsiyet kimliğiyle ifade ettiği anlamına gelir.

Bireyler, genellikle toplumda dışlanma ve ayrımcılıkla karşı karşıyadır. Bu nedenle, bu bireylerin yaşamlarının birçok yönü, diğer insanlardan gizlenir ve toplumda açıkça ifade etmek zor olabilir. Ayrıca, cinsel yaşamları, toplumda birçok yanlış anlama ve önyargıya neden olabilir.

Bireylerin yaşadığı zorluklara rağmen, son yıllarda toplumsal farkındalık artmış ve bu bireylerin hakları konusunda adımlar atılmıştır. Buna rağmen, hayatlarını sürdürmek için birçok mücadeleyle karşı karşıya oldukları hala bir gerçektir.

Toplumda, aktifler hakkında yaygın olarak yanlış anlaşılmalar ve önyargılar vardır. Bu nedenle, toplumsal farkındalık arttıkça, aktif travesti bireylerin hayatlarına saygı göstermek ve haklarına saygı duymak da önemlidir. Ayrıca, yaşadığı zorlukları anlamak ve destek olmak da gereklidir.

Sonuç olarak, aktif travestiler, doğuştan cinsiyetleriyle örtüşmeyen bir cinsiyet kimliği hisseden ve cinsel yönelimleri erkeklere yönelik olan trans bireylerdir.

Pasif Travestiler ile alakalı yazımızı okudunuz mu?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir